Klasik Yatak Odası

Daha Aydınlık Odalar İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Evlerinizin dekorasyonlarında daha aydınlık ve ferah bir yapıya kavuşmayı arzuluyorsanız mutlaka aydınlatma ve renk dengelerine dikkat etmelisiniz.

Dekorasyonlarınıza gidecek en uygun aydınlatmayı yaparak yaşam alanlarınızı daha güzel ve alımlı gösterebilirsiniz. Aydınlık bir dekorasyon modelinin sizlerin psikolojisi üzerinde de olumlu bir katkı yapacağı gerçektir. Ayrıca evlerinizde kullanacağınız açık renkli tasarımlar arasında beyaz ve krem tonlarının varlığı dekorunuzu pozitif yönde etkileyecektir.

Cam ve geniş kapı modelleri de evlerinizin dekorasyonunun daha ferah ve rahat bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır. Evinizi daha aydınlık bir yapıya kavuşturmak için yapacağınız şeyler arasında duvar renklerini daha açık kullanmak, daha açık renkli mobilyalar tercih etmek, doğru açılarla aydınlatma araçları kullanmak gelmektedir

Daha aydınlık bir ev dekorasyonu istiyorsanız mutlaka renk dengesi açısından daha açık renkleri kullanmalısınız.

Doğru renk tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar ile yaşam alanlarınızın hem kalitesini hem de değerini arttırabilirsiniz. Evlerinizin dekorasyonunda yapacağınız kombinasyonlar ve varyasyonlar ile yaşama alanlarınızı görsel açıdan mükemmel bir boyuta taşıyabilirsiniz. Ana renklerin kullanımı ile oluşturacağınız dekorlar çok güzel sonuçlar ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. İsterseniz kontrast renklere de ağırlık vererek çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

tv unitesi 227

Zıt renklerinde birbiri ile uyumlu olanlarını kullanmanız dekorun bütünlüğü açısından önemlidir. Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Açık duvar dekorasyonu ile başlayan duvar dekorasyonunuzu biraz daha keskin çizgilerden oluşan koltuk takımları ile tamamlayarak ortaya daha etkili bir dekor koyabilirsiniz.

Beyaz rengin gücü

Dekorasyonlarınızda kullanacağınız renklerin en güzeli elbette beyaz renktir. Bu renk ile dekorasyonlarınızı çok daha farklı göstermeniz mümkündür. Aydınlığın, ferahlığın, doğallık ve saflığın rengi olan beyaz ile oluşturacağınız dekorasyonlar çok daha iç açıcı bir manzara ortaya koymanızı sağlayacaktır. Duvarlarınızın daha açık görünmesini beyaz renkli koltuk takımları kullanarak sağlayabilirsiniz. Ya da koyu renkli koltuk takımları ile beyaz renkli duvarınızı daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Doğru aydınlatma ve mobilyaların doğru konumlandırılması

Beyaz-dolaplı-yanar-döner-kahve-LCD-ve-Plazma-TV-ünitesi-modeli-550x417

Doğru açılarla mobilyalarınızı salonlarınıza konumlandırdıktan sonra seçeceğiniz aydınlatma modellerinde daha doğru olanları tercih etmelisiniz.

Işıklandırma modelleri açısından evin her yönünü dikkate almanızda fayda vardır. Evlerinizin bölümlerini kullanım amaçlarına göre aydınlatmalısınız. Oturma odanızda yapacağınız aydınlatma modellerinde avize modellerini kullanarak daha efektif sonuçlar almanız mümkündür. Yapacağınız aydınlatmanın ne çok fazla yüksek ne de düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Çok fazla ışık kullanırsanız gözlerinizi yoran bir dekor ortaya çıkar çok az ışık kullanmanızda dekorunuzun daha sönük görünmesine neden olabilir.

Parlak ve açık renkli koltuk takımları kullanarak çok daha etkili sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Koltuk takımlarında tercih edeceğiniz bu modeller ile yaşam alanlarınız hiç olamadığı kadar şık ve alımlı olacaktır. Açık renkli tasarımlar ile dekorlarınız daha farklı bir hale kavuşacaktır. Açık renkli tasarımlar ile dekorlarınız çok daha verimli ve etkili bir noktaya kavuşacaktır. Duvar renklerinde kontrast olan renkleri tercih ederek çok daha hoş görünümler elde edebilirsiniz.

marbella-canape-2

Duvar kağıtları da bu açıdan değerlendirebileceğiniz tasarımlar içinde en göze çarpan unsurlar olarak öne çıkmaktadır. Duvar renklerinin yanında geniş kapı ve cam modellerinin kullanımı da yaşam alanlarınızda daha etkili sonuçlar ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Doğal ışığın evlerinize ulaşmasını sağlayan geniş pencere ve kapı modelleri ile dekorasyonlarınız da iz bırakabilirsiniz.

Kategori: Mobilya

Benzer Konular

Evinize Yakışacak Mobilya Modelleri

Evinize Yakışacak Mobilya Modelleri

2017 yılına yepyeni bir evle merhaba demeye ne dersiniz? Evinizi şöyle içinizi ısıtacak bir renge...

2017 Mobilya Sektöründe En İddialı Modeller ile Uzun Süre Kullanım

2017 Mobilya Sektöründe En İddialı Modeller ile Uzun Süre Kullanım

Kullanım ihtiyacı ve dekoratif açıdan güzel bir ortam yaratmak adına geçmişten bugüne mobilya kullanımı gerçekleşmektedir....

Klasik Mobilya Aksesuarları

Klasik Mobilya Aksesuarları

Geçmişi seven ve antika tutkusu olanların aslında evinde ki önemli şeyler klasik mobilya aksesuarları olmaktadır....

En Güzel Klasik Yatak Odaları Mobilyaları

En Güzel Klasik Yatak Odaları Mobilyaları

Klasik dönemdeki ve o dönemin modasına ait kalıntıları daha ince ve zarif bir şekilde yaşamak...

Modern iskandinav stili ev dekorasyonu

Modern iskandinav stili ev dekorasyonu

Farklı tarzdaki tasarımları evinizin dekorasyonunda görmekten büyük keyif alıyorsanız o halde modern İskandinav tarzı dekorasyon...

Yorum Yazın
yedi − = 2

Copyright © 2013-2014 KlasikYatakOdasi.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.

Yukarı
Klasik yatak odası
You might also likeclose