Klasik Yatak Odası

Oturma Odasında Tv Ünitesi Nerede Olmalı ?

Son zamanlarda modern evlerin salonlarını süsleyen en farklı ve göze çarpan tasarımlar içinde tv ünitelerini görmeniz mümkündür.

Özellikle salonlarda kullanılan tv ünitelerinin dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Salonlarınızda tv ünitesini konumlandıracağınız yere dikkat etmelisiniz. Koltuk takımlarınızı salonlarınıza doğru ve düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra tv ünitenizi de buna uygun olacak şekilde salonunuzun odak noktasına yerleştirmelisiniz.

Tv ünitesini salonunuzun tam merkezine koyarak çok daha harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Tv üniteleri salonlarınıza her açıdan kolaylık ve esnek bir görünüm kazandıracaktır. Salonların çok daha cazibeli bir yere dönüşmesini sağlayan bu tv üniteleri ile yapacağınız dekorlar muhteşem sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Beyaz-dolaplı-yanar-döner-kahve-LCD-ve-Plazma-TV-ünitesi-modeli-550x417

Televizyonun içinde bulunduğu bir salon dekorasyonunda en önemli husus elbette konfor ve görselliktir. Bu nedenle bu tasarımları salonunuzun merkezine ve ışığı doğru açılarla alabilecek bir şekilde konumlandırmalısınız. Salonunuzun yeterince aydınlık bir yer olması da oldukça önem arz etmektedir.

Daha kaliteli ve konforlu bir şekilde televizyon seyretmek istiyorsanız mutlaka tv ünitenizi salonunuza her yönden doğru olacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Rahat koltuklarda televizyon izlemenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Tv üniteleri kadar koltuk takımlarının salonunuza olan yayılımı ve paylaşımı da üzerinde durulması gereken konulardandır. Koltuklarınızda oturup rahat bir şekilde televizyonunuzu seyretmek istiyorsanız, seçeceğiniz koltuğun son derece rahat ve ergonomik olmasına dikkat etmelisiniz.

Koltuğunuzun seçimini çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Üçlü ya da ikili koltuk takımları çok daha rahat bir dekorun ortaya konulmasını sağlayacaktır. Fonksiyonel ve işlevsel olan koltuk takımlarını kullanarak çok daha etkili dekorlar oluşturabilirsiniz. Bu koltuk takımlarının yanında sehpa bulundurarak ortaya çok daha farklı dekorasyonlar çıkarabilirsiniz.

Tv ünitesinde kullanılan renkler ile salonlarınızı daha da renklendirebilirsiniz.

Televizyonun yer aldığı tv ünitelerinde dikkat çeken ya da gözü yoran resimlere ya da biblolara yer vermemelisiniz. Farklı renk ve desenlerde duvarlarda yer alan tablolarda gözünüzü yoracak ve göz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Bu nedenle tv ünitesi tasarımları alırken çok parlak renkte olmayanları seçmeye çalışmalısınız. Açık renkli tasarımlar salonlarınıza estetik açıdan çok güzel bir görünüm getirecektir.

tv unitesi 227

Özellikle bej, gri ve kahverengi tasarımların salonlarda kullanılması çok daha hoş sonuçlar ortaya koyacaktır. Hoş, sade ve gözü dinlendiren bu tasarımlar ile mükemmel dekorlar oluşturabilirsiniz.

Salonlarınızda yer vereceğiniz Tv ünitelerindeki dolaplarda salonlarınızın çok daha hoş durmasını sağlayacaktır.

Salonlarınızın yüksekliğine ve genişliğine göre seçeceğiniz tv üniteleri bambaşka bir salon dekorasyonunun ortaya çıkmasına öncülük edecektir. Tv ünitenizde yer alan raf ve dolaplar her yönden size kolaylık sağlayacak ve fazla eşyalarınızı depolamanıza imkan tanıyacaktır.

Salonlarınızda boydan boya bir tv ünitesi kullanarak, maksimum faydayı her açıdan elde edebilirsiniz. Tv ünitelerinizin raflarına çok sayıda eşya koymamalısınız. Bu fazla sayıda eşyalar televizyon izlerken dikkatinizin dağılmasına neden olacaktır. Bu yüzden daha sade ve yalın tasarımlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Halı modelleri de salonlarınızın güzelleşmesini sağlayacaktır.

Televizyonlarınızın tv ünitesinde yerleştirilmesinde halının yaptığı katkıda oldukça önemlidir. Koltuklarınızın önünde bulunuyorsa o zaman görüş alanınızı etkileyecektir.

tv_unitesi_modelleri_2013_26

Halılarınızın dikkat çekici ya da parlak renklerde olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü fazla parlak ve desenli renklerde olan halı modelleri televizyonunuzun görüş kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir.

Aydınlatma da oldukça güzel sonuçlar doğuracaktır.

Salonlarınızda aydınlatma aracı olarak kullanacağınız avize modelleri de televizyonunuzu izlerken doğrudan bir etki oluşturacaktır. Televizyonunuzu daha net ve etkili bir şekilde görmek istiyorsanız mutlaka avize sayısını arttırmalısınız. Daha aydınlık bir ortamda televizyonlarınızı daha rahat ve konforlu şekilde seyredebilirsiniz.

Bu şekilde yapacağınız dekorlar ile televizyon izlemenin keyfine doyamayacaksınız. Bol ışık yayan avizeler ya da spot ışıklar ile salonlarınızda aydınlık bir görüntü oluşturarak televizyonunuzu daha net bir şekilde izleyebilirsiniz.

Televizyon seçimi de oldukça belirleyici bir rol oynayacaktır.

Tv ünitelerinin daha çok ön plana çıkmasını sağlayan unsurların başında televizyon modellerinin kalitesi ve çözünürlüğü de etkilidir. Özellikle tv ünitesine sığmayan ya da çok küçük bir şekilde biçimsiz duran modelleri de tercih etmemenizde fayda var.
1

Kategori: Genel, Mobilya

Benzer Konular

Ustasın’dan Klasik Yatak Odası Modelleri

Ustasın’dan Klasik Yatak Odası Modelleri

Yatak odaları evlerde sıklıkla kullanılan alanlar içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla insanlar yatak odası dekorasyonlarına büyük...

Kedi Pufları Evcil Hayvanlarınız İçin

Kedi Pufları Evcil Hayvanlarınız İçin

Kedi pufları, evinde kedi besleyen kişilerin, evcil hayvanları için almış oldukları puflara verilen isimdir. Hayvanlar...

Country Mutfak Mobilyası En Güzel Modelleri

Country Mutfak Mobilyası En Güzel Modelleri

Dekorasyon örneklerine bakıldığında bunlar içerisinde en çok merak edilen ve ilgi çeken konuların başında mutfak...

Bahçelerde Masa Sandalye Örnekleri

Bahçelerde Masa Sandalye Örnekleri

Sizlere bahçelerde masa sandalye hakkında bilgi vermeden önce bir bahçe nasıl olmalıdır onun püf noktalarını...

Ebeveyn Odalarında Taçlı Klasik Yataklar

Ebeveyn Odalarında Taçlı Klasik Yataklar

Günümüzde ekonomik ve kültürel yapının hızla gelişmesi nedeniyle dekorasyona verilen önem de hızla arttı. Birkaç...

Yorum Yazın
× yedi = 42

Copyright © 2013-2014 KlasikYatakOdasi.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.

Yukarı
Klasik yatak odası
You might also likeclose